Caută

Rezultate jurizare SNAC 2022


Ca urmare a jurizărilor SNAC 2022, comisia a decis publicarea următoarelor liste cu rezultatele selectiei celor care s-au înscris în termenul precizat de regulament.

Vă rugăm să respectați indicațiile curatorilor pentru fiecare secțiune în parte.

Reamintim tuturor membrilor Uniunii Artiștilor Plastici din România ce au fost selectați să verifice să nu aibă niciun fel de datorie financiară către instituție, în caz contrar lucrarea nu va fi expusă atât fizic și nu se va regăsi în catalogul evenimentului. După primire se va face și o jurizare fizică a lucrărilor care vor fi expuse ”și ” fiecare lucrare trebuie să fie însoțită de etichetare corespunzătoare, casetă tehnică, în care să fie cuprinse următoarele date conform regulamentului: autor, titlu, tehnică, dimensiuni, anul execuției.

Lucrările trebuie să ajungă în posesia noastră maxim în data de vineri 28 octombrie 2021, ora 14, ambalate corespunzător, la adresa București, Str. Băiculești, nr. 29, sector 1, cod poștal 013193, persoană de contact Vișan Constantin, telefon 0764614497.

Pentru cei din București de luni până joi între ora 9 – 16, vineri până la ora 14, la aceeiași adresă.

ARTE DECORATIVE

BOGATU MARIA

BONAT ADELA

BĂNCILĂ MIHAI

LEFTER BOGDAN ADRIAN

CONSTANTINESCU MARIA-SANDICA

CRACIUN GHEORGHE

FRANZ ANCUȚA

HATIEGANU OVIDIU

HOBLE ANA DOMNICA

HOLOTA ANDREEA

HORATAU DORINA

ILIESCU CRISTINA

STELEA IOANA

LUCANU FLOAREA-DOINA

MARGHIDAN ECATERINA

MARIJANA BITULESCU

MARINCOVICI DAN

MIHAILA ANCA

NEACSU ALEXANDRA

OBREJA NICOLAE GABRIEL

OLTEANU CIOATA ROXANA

PANTELEYMON ARNAUDOV

PANȚUR MARIA

POPA PAUL

PETRESCU LAVINIA

POPESCU CRINELA

POPOVICI RADU

PROTOPOPESCU ALICE ELENA

RUGESCU ANA – MARIA

SOCACIU RUXANDRA

TICĂ ANTOANETA

VOICU MARIANA

Lista artiștilor invitați la Salonul Național de Artă Contemporană 2022, Arte Decorative

Băncilă Dan Cioroiu Vladimir Frumușeanu Daniela Hojbotă Bogdan Ionescu Ovidiu Mihăescu Vintilă Mușat Claudia Negreanu Maria Popovici Dan

PICTURĂ (Galeria SENAT și CAV)

AFTENE FELIX

ANDONI LUCIAN

ANGHEL GHEORGHE

ANGHEL ION

BALEA M.

BARA VIOARA

BARB M.

BARBU IONUT

BĂLESCU CĂTĂLIN

BÂRZU ZAMFIRA

BOCA I.

BRATEANU COSTIN

CARATĂNASE CTIN. ZUZU

CARAUSU MIRUNA

CHIURARU M.

CIUBOTARU FLORIN

CONSTANTIN D.

CONSTANTINESCU COCORU

CONSTANTINESCU MARIANA

COSOR VIOREL

FANTANARIU S

FLONDOR C.

FODOR VLAD

FURNEA MARIA

GAINA D.

GLIGA LUMINITA

GRAUR.

GRIGORESCU I.

GROSU COSMIN ALEXANDRU

ILEA CTIN.

IONESCU REGHIS DOINA

IOVAN EUGEN VASILE

LUPSE MARCEL

LUPU FLAVIA

MATEIAS BOGDAN

MOCANU FLORIN

MOCANU GILI

MOLDOVAN MIRCEA

MORAR OANCEA DIANA CRISTINA

NEAMTU LISANDRU

NEGREȘTEANU VASILE POP

NEGURĂ ANDREI

NOVAC MAURICE

ORAVITANU DANIELA-CORINA

ORAVITZAN S.

PANTILIE ION

PĂULESCU C.

PELMUȘ ȘT.

PERJOVSCHI DAN

PERSU EMILIA

POGAN GH.

POP B.

PREVENDA F.

PULBERE RADU

RADUCU MARIN

RADVAN A.

RAȚĂ VASILE

ROMOCEANU ANDREI

SARCA VASILE

SBÂRCIU I.

SCURTU PETRE

SIMIONESCU ATENA

SPINU EUSEBIO

STENDL ION

STOICA SILVIA-MARIA

STOICOVICI L.

STREINU IOANA LAVINIA

SU YAN

SUHAR LIVIU

SUSNEA VALERIU

ȘTEFĂNESCU ILEANA

TIBACOV SORINA-ILEANA

TOLAN VASILE

TOMASELLI ANGELA

TRIFAN MIHAIL

VASILESCU CORNELIU

ZBÂRNEA T.

Muzeul de Național de Artă Contemporană

Aron Ioana

Basarab Liliana,

Batranu Catalin

Copuzeanu Elena

Culic Gabriela,

Demetrescu Raluca,

Dican Gheorghe,

Fainis Daniela

Lucaci Petru

Mateescu Andrei,

Mateescu Gabriela

Medar Andreea,

Mogosanu Petru,

Muresan Vasile Murivale

Nedelcu Liviu,

Oprea Marina

Pelea Dana,

Persu Emilia,

Popa Laurian

Popescu Beniamin

Preda Sanc Marilena

Prevenda Florica,

Raducanu Maria

Rosca Diana

Ștefănescu Ileana

Teodorescu Patricia,

Toader Ovidiu

Tomsa Bogdan

Vervega Beti

Vezentan Mihaela

SCULPTURĂ

Galeria S.E.N.A.T.

Aldea Alina

Carpen Alin

Darie Dup

Dup Csapo Reka

Ghideanu Raluca

Ilas Elena

Ionita Costin

Kisspal Szabolcs

Neagoe Dragos

Papuc Alexandru

Patatics Alexandru

Petrovici Popescu Sever

Preda Sanc Marilena

Scutaru Elena

Scutaru Marcel

Siminic Alexandru

Soare Valentin

Timaru Maria Pop

Voicu Filip

Zidaru Marian

Zidaru Victoria

C.A.V.

Avarvaroaiei Emilia

Babcinetchi Vlad

Bedivan Cristian Paul

Bilan George

Buruiana Teodor

Chiriac Emanuel

Craciun Judit

Duta Traian

Marin Florin

Jauca Dan

Mateescu Venus

Perianu Vlad Dan

Petre Marian

Popa Lucian

Turcea Bogdan

Vrabiescu Serban

GRAFICĂ

Galeria SIMEZA

Acasandrei Liviu

Baltag Diana

Bontea Brândușa

Borș Otilia

Boteanu Andrei

Caloian Gabriel

Chioibaș Mariea Percu

Croitoru Ovidiu

Deliu Doru

Dinu Carmen

Drăgulelei Elena

Gheorghe Andrada

Isar Oana May

Lie Stela,

Lomnășan Rodica

Lucaciu Adriana

Mihăescu Răzvan Paul

Pietrișor Răzvan Dragoș

Samoschi Alina,

Sandu Adrian

Sandu Matei

Sava Bianca

ARTĂ PLASTICĂ RELIGIOASĂ ȘI RESTAURARE

Barzu Eugen,

Batariga Ana-Beatrice

Bocu Angela,

Borundel Elena,

Dragomir George

Dumitrescu Nicolae,

Enăchescu Raluca Ioana,

Găinaru Cecilia,

Georgescu Cristina,

Gheorghiu Claudiu Victor,

Ionescu Berechet Cristina,

Ionescu Popa Camelia,

Lazar Natalia,

Olteanu Cristian,

Pastuch Victoria Caraiman,

Popa Nicolae Ovidiu,

Safta Elena,

Sava Irina,

Susnea Valeriu,

Tarcavu Marlena,

Jurizarea pentru Design și Multimedia urmează să fie afișată în cel mai scurt timp.